Виробництво поліетиленових труб
При виробництві поліетиленових труб найчастіше використовується поліетилен низького тиску (ПНД), а саме з поліетилену класів ПЕ 63, ПЕ 80, ПЕ 100 та ПЕ 100+ [1] стандартним розмірним ставленням SDR 41 – SDR 6, номінальними діаметрами від 16 до 110 мм на основні робочі тиски 4; 6; 8; 10 бар. У більшості випадків поліетиленові труби ПЕ мають однорідний чорний колір та діаметр від 20 до 1200 мм. Вся подібна продукція випускається в кількох можливих варіантах: вироби маленького діаметру зв’язуються в пакети у вигляді відрізків, а труби великого діаметра випускається у вигляді бухт, довжиною виробів від 100 до 2000 метрів. Колір труб – чорний з синіми маркувальними смугами.
Напірні поліетиленові труби ПНД випускаються із встановленими розмірними співвідношеннями як SDR41-SDR6. Діапазон діаметрів для труби ПНД напірної встановлений від 16 мм. до 1200 мм. А основний робочий тиск передбачається від 04 до 2 МПа. Труба ПНД напірна може проводитися як у прямому відрізку від 6 до 12 метрів, так і в котушках або бухтах. Як правило, котушки та бухти застосовуються для труб ПНД з діаметром до 110 мм.
Безнапірні поліетиленові труби ПНД виготовляються з марок поліетилену класу ПЕ63 та ПЕ80. Кільцева твердість цих труб: SN4, SN8, SN16. Каналізаційні труби ПЕ випускаються у стандартних відрізках від 6 до 12 м., якщо це не обумовлюється із замовником.
Поліетиленові труби мають відмінні техніко-економічні показники безпосередньо пов’язані з низькою собівартістю експлуатації, низькими витратами на установку та тривалим терміном служби, а також можливістю утилізації трубопроводу, що відпрацював.
Труби належать до 4-го класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007. Не виділяють у навколишнє середовище токсичних речовин і при безпосередньому контакті шкідливого впливу організм людини. Вони не токсичні та вибухобезпечні. Робота з ними не потребує спеціальних засобів індивідуального захисту.
стикове зварювання значно простіше, дешевше і займає менше часу;